ÖNEMLİ BİLGİLER » İncelten Tarifler » En Sağlıklı Kurban Eti Yemek Tarifleri

En Sağlıklı Kurban Eti Yemek Tarifleri

BU YIL KURBAN KAVURMANIZI SEBZELİ YAPIN 

SEBZELİ KURBAN KAVURMASI

1 Kilo kurban eti, 2 soğan, 6 tane yeşil biber, 3 tane kırmızı salçalık biber, 2 tane pırasa, 2 tane havuç, 3 tane domates, bol maydanoz, kırmızı biber, karabiber

YAPILIŞI: küçük doğranmış et, ince doğranmış pırasa, soğan ve küçük küçük doğranmış havuçla etler suyunu çekene kadar pişirilir, et suyunu

 

SEBZELİ ETLİ KAT KAT GÜVEÇ

2 Tane patlıcan, 200 gram yeşil fasulye, 1 büyük soğan, 2 tane patates, 2 havuç, 2 kabak, 6 Tane domates, 8-10 tane sarımsak, 4-5 tane yelşil taze biber, 1 kilo et, 1 yemek kaşığı biber salçası, tuz, kırmızı biber.

YAPILIŞI: etler tencerenin en altına konur, biber salçası ve kırmızı biber ile ovulur, üzerine halka doğranmış soğanlar, üzerine halka doğranmış havuç, halka doğranmış patlıcan, üzerine halka doğranmış patates, üzerine halka doğranmış kabak, soyulmuş sarımsaklar , yeşil biber ve küp doğranmış domatesler konur, kısık ateşte 1,5 saat pişirilir.

 

TENCEREDE PATLICAN KEBABI

1 kilo az yağlı kıyma, 1,5 kilo patlıcan, yarım kilo domates, 250 gram yeşil biber, 12 tane sarımsak, tuz, kırmızı biber, karabiber, 1 soğan.

YAPILIŞI: kıymayı rendelenmiş 1 soğan suyu,karabiber, kırmızı biber ve tuzla yoğurup küçük köfteler yapın. Patlıcanları pijamalı soyup halka olarak 3 cm’lik parçalar halinde kesin 10 dakika tuzlu suda beklettikten sonra suyunu iyice sıkın ve yatay bir tencerede 1 patlıcan, 1 köfte şeklinde yuvarlak olarak dizin. Dizme bittikten sonra üzerine rendelenmiş domates, doğranmış sarımsak ve yeşil biberleri ekleyerek, kısık ateşte 1 saat pişirin.

çekince ince doğranmış biberler ve domates ilave edilir, pişince tuzu ve biberleri ilave edilir.

Diğer Başlıklar

Dr.Ayça Kaya’nın kitabı Sayarak Zayıfla 5333 Dr.Ayça Kaya’nın kitabı Sayarak Zayıfla 5333

Aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi beğenmiyorsanız, tartıya çıkmaktan korkuyorsanız, bir davete ya da toplantıya katılacağınızda rahatsızlık duyuyorsanız, “Giyecek hiçbir şeyim yok” diyorsanız, artık harekete geçmenin vakti gelmiş de geçiyor demektir!

Videolar

İncelten Tariflerden Seçmeler

Önceki Öğünde Yemeği Kaçıranlar İçin Denge Salatası

Önceki Öğünde Yemeği Kaçıranlar İçin Denge Salatası

UYARI: aycakaya.com web sitesinde yayımlanan makale, bilgi ve görüntüler izin alınmaksızın hiç bir şekilde başka bir yerde kullanılamaz

© 2014 Dr. Ayça Kaya Sağlıklı Yaşam Merkezi
Designed by: OrBiT