HAKKINDA » Ekibimiz » Dr. Ayça Kaya

Dr. Ayça Kaya

 Dr. Ayça Kaya

Ayça Kaya Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yaptı. Şişmanlık tedavisi üzerine çok sayıda klinik araştırma yapan Kaya’nın, şişmanlık tedavisinde kombine ilaç kullanımının tekli ilaçkullanımına üstün olmadığını gösterdiği çalışması dünyada bir ilk oldu. Bu araştırmanın sonuçları başta İtalya’da gerçekleştirilen 5.Avrupa Endokrinoloji Kongresi olmak üzere birçok kongrede, yurt içinde ve yurt dışında pek çok bilimsel dergide yayımlandı.

Kaya, bir dönem Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerine ders vermiş; İstanbul Cerrahi Hastanesi’nde Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi’nin kuruculuğunu, koordinatörlüğünü yaparak check-up merkezinin yeniden yapılandırılmasında görev almıştır.

Sayarak Zayıfla adlı bir kitabı bulunan Dr. Ayça Kaya 2000 yılından beri kilo problemi olan hastalarını Sayarak Kalıcı Zayıfla yöntemi ile tedavi etmekte ve toplumumuzun obeziteye karşı bilinçlenmesi amacıyla medyada sağlıklı beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlarda yer almaktadır. 

Dr.Ayça Kaya’nın kitabı Sayarak Zayıfla 5333 Dr.Ayça Kaya’nın kitabı Sayarak Zayıfla 5333

Aynanın karşısına geçtiğinizde kendinizi beğenmiyorsanız, tartıya çıkmaktan korkuyorsanız, bir davete ya da toplantıya katılacağınızda rahatsızlık duyuyorsanız, “Giyecek hiçbir şeyim yok” diyorsanız, artık harekete geçmenin vakti gelmiş de geçiyor demektir!

Videolar

İncelten Tariflerden Seçmeler

Diyet Tatlı Topları

Diyet Tatlı Topları

UYARI: aycakaya.com web sitesinde yayımlanan makale, bilgi ve görüntüler izin alınmaksızın hiç bir şekilde başka bir yerde kullanılamaz

© 2014 Dr. Ayça Kaya Sağlıklı Yaşam Merkezi
Designed by: OrBiT